Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čím to vlastně fotím?1) Canon EOS 400D + setový objektiv (EF-S18-55 mm f/3,5-5,6 II) + objektiv Sigma (70-300 mm 1:4-5,6 APO DG) + clona + UV filtr apod..Canon EOS 400D je nástupcem veleúspěšného EOSu 350D. Nebyly však provedeny pouze kosmetické úpravy. Nový EOS je velikým skokem do budoucna. Zatímco zevnějšek zůstal téměř nezměněn, funkce fotoaparátu se podstatně rozšířily. Fotoaparát má místo 8mi 10 megapixelů a má na zadní straně LCD obrazovku. To se u některých zákazníků Canon setkalo s odporem – displej je náročnější na spotřebu. Podle mě je to však krok správným směrem.

Mezi nové funkce patří senzor, který v případě, že se díváte do hledáčku vypne LCD obrazovku, nároky na akumulátor jsou tedy zmenšeny. Canon EOS 400D má však i nespornou výhodu oproti konkurenci (především Nikon D80). Jedná se o automatické odstranění prachu z vnitřku fotoaparátu. Canon bojuje proti prachu hned třemi cestami. Vnitřek je vyroben z materiálů, které svými vlastnostmi nedovolují vznik prachu uvnitř fotoaparátu, dále obsahuje speciální vibrační fólii před čipem, která při každém spuštění fotoaparátu doslova setřese prach ze svého povrchu. Canon ke svému fotoaparátu nabízí i software, který učině stopy prachu na pořízených fotografiích maskuje                      

                       Obrazek

Některé odkazy:

Canon EOS 400D - recenze

Objektiv Sigma ( 70-300 )

Něco o zrcadlovce..


Obrazek
2) Olympus Mju 760

Jedinečné spojení stylu a odolnosti, štíhlé voděodolné kovové tělo vhodné do každého počasí, vysoké rozlišení 7,1 Mpx, 3x optický zoom (37-111 mm), duální stabilizace obrazu, ISO 64-1600, LCD 2,5 palce, 120 g.

Obrazek


Celá modelová řada mju patřila vždy k těm nejpopulárnějším a nejoblíbenějším kompaktním fotoaparátům na trhu. Toto renomé potvrzuje i model mju 760. Tak, jako každé mjůčko je i 760ka opatřena úpravu proti prachu a vlhkosti, takže se s ní dá fotit opravdu za každého počasí. Bez větší újmy by tento fotoaparát měl snést i nějaký ten pád do sněhu nebo v létě na pláži do písku. To z něj samozřejmě dělá ideálního společníka na cesty, výlety a dovolené. Díky snadnému a intuitivnímu menu v češtině, krásně přehlednému LCD displeji a duálnímu stabilizátoru, si jej oblíbí jistě všichni rodinný fotografové, bez rozdílu věku a pohlaví.

Obrazek


Obrazek

Klady:
Kovové tělo
Odolnost proti prachu a vlhkosti
Velice snadné ovládání
České menu
Duální stabilizace snímače
2“5 LCD s vysokým rozlišením

Zápory: 
Ohnisko od 37mm
Makro od 8cm
Nemá manuální funkce


Zdroj: www.megapixel.cz